O PRZEDSZKOLU

GMINA ŻARKI

NADZÓR PEDAGOGICZNY SPRAWUJE KURATORIUM OŚWIATY W KATOWICACH

DSC01461

Przedszkole Publiczne w Żarkach usytuowane jest w jednym z ładniejszych zakątków Żarek na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej, oddane do użytku w 1989 roku. W jego otoczeniu znajduje się obszerny plac zabaw częściowo zalesiony, który stwarza dzieciom doskonałe warunki do zabawy i nauki na świeżym powietrzu. Obiekt jest ogrodzony oraz spełnia wszystkie wymogi bezpieczeństwa i higieny zgodnie z normami Unii Europejskiej, gdyż nadrzędnym celem naszej placówki jest bezpieczeństwo dzieci. Przedszkole posiada: 5 dużych, słonecznych sal dziennego pobytu dzieci (w każdej sali znajduje się łazienka), bibliotekę, salę telewizyjno-wypoczynkową, kuchnię, pomieszczenie administracyjno-gospodarcze. Sale są przestronne, bezpieczne, wyposażone w różnorodne zabawki i atrakcyjne pomoce dydaktyczne. Ponadto w Kotowicach i  w budynku gimnazjum w Żarkach znajdują się oddziały przedszkolne.

W naszym przedszkolu zatrudnieni są wysoko wykwalifikowani nauczyciele, dzięki czemu dzieci mają doskonałe warunki do pełnego i wszechstronnego rozwoju, rozwijania zainteresowań i zdobywania nowych umiejętności. Nauczyciele dbają o wszystkie potrzeby swoich wychowanków. Placówka ta oferuje różnorodne zajęcia dodatkowe tj. rytmika, język angielski, religia oraz kola zainteresowań: teatralne, plastyczne, informatyczne.

Przedszkole na ul. Wierzbowej 8 jest czynne  od 6.00 do 17.00, w Kotowicach na ul. Zamkowej 13 od 7.00 do 16.00, oddziały znajdujące się na ul. Ofiar Katynia 3 od 7.00 do 16.00. Dzieci mają zapewnione trzy pełne posiłki: śniadanie, obiad i podwieczorek. Posiłki są bardzo smaczne i przygotowywane z myślą o dostarczeniu dzieciom właściwych wartości kalorycznych.

Staramy się wspomagać rozwój dziecka poprzez świadomie podejmowane działania edukacyjne, przyczyniające się do aktywnego nabywania doświadczeń przez dziecko.

Zapisy do przedszkola trwają od 1 do 31 marca każdego roku.

PLAC ZABAW:

DSC01467DSC01464DSC01463DSC01466