Category: Gr X – „Myszki”- Okraska Żaneta

smart

WYCIECZKA DO MIEJSKIEGO DOMU KULTURY W MYSZKOWIE, NA SPEKTAKL TEATRALNY “WILK I ZAJĄC”

29 listopada, dzieci z naszego przedszkola, wybrały się autokarem na wycieczkę do Miejskiego Domu Kultury w Myszkowie, na spektakl teatralny pt. “Wilk i Zając”. Nowa Przygoda w wykonaniu artystów z Poznańskiego Teatru Aktora. Dzieci miały okazję poznać perypetie Wilka i Zająca. Spektakl był nie tylko wyjątkowo humorystyczny ale również pouczający. Przez cały czas trwania przedstawienia na twarzach małych widzów gościł szeroki uśmiech i było to dla nich wyjątkowe i niezapomniane przeżycie.

Bez nazwy

KONKURS PLASTYCZNY “MIŚ”


25 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji dzieci z naszej grupy uczestniczyły w Wewnątrzprzedszkolnym Konkursie Plastycznym pt.: „Miś”. Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie pracy plastycznej przedstawiającej postać misia – ulubieńca wszystkich dzieci. Gratulacje dla Aleksandra i Kai za uczestnictwo oraz Alicji i Igi za zdobycie wyróżnienia w konkursie.



smart

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

„Wszystkie dzieci znają pluszowego misia,
miś ma swoje święto- bawmy się, więc dzisiaj
z misiakiem pluszowym, przyjacielem dzieci
znanym i lubianym przez wszystkich na świecie”

25 listopada w przedszkolu obchodzimy Dzień Pluszowego Misia. W tym dniu, każde z dzieci przyszło do przedszkola ze swoim ulubionym pluszakiem i czekało na nie wiele atrakcji. Poznały historię święta, wspólnie recytowały wiersze i rymowanki o misiach, bawiły się przy misiowych piosenkach. Były również konkursy i zgadywanki o słynnych misiach, występujących w znanych bajkach. Przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach ruchowych ze swoimi misiami oraz wykonywały prace plastyczne. Tego dnia gościł u nas także wspaniały gość KUBUŚ PUCHATEK, który bawił się i tańczył razem z dziećmi. Nie zabrakło również słodkiej niespodzianki, pysznego, słodkiego tortu, który przygotowała dla nas, nasza przedszkolna Babcia Bożenka, której serdecznie dziękujemy. Dzień Pluszowego Misia dostarczył przedszkolakom wiele uśmiechu, radości i świetnej zabawy.

Konkurs Piosenki Patriotycznej

W dniu 19.11.2024 roku odbył się wewnątrzprzedszkolny Konkurs Piosenki Patriotycznej ,gratulacje dla Alicji za zajęcie III miejsca.

images

URODZINY MAI

Dzisiaj nasza grupa świętowała trzecie urodzinki Mai

Wszystkiego najlepszego raz jeszcze, samych pięknych i radosnych dni!!!

Bez nazwy

URODZINY OSKARKA

Dzisiaj Oskarek obchodził swoje piąte urodziny.

Wszystkiego najlepszego, dużo zdrówka i uśmiechu na każdy dzień!!!🥰

smart

PRZEDSZKOLAKI ŚPIEWAJĄ HYMN NARODOWY

Przedszkolaki śpiewają Hymn Narodowy. 11 listopada Narodowe Święto Niepodległości.

Jak co roku nasze przedszkole wzięło udział w akcji MEN „Szkoła do hymnu”. O symbolicznej godzinie 11.11 przedszkolaki odśpiewały Hymn Polski. Akcja ma charakter patriotyczny, a jej celem jest włączenie społeczności przedszkolnej w obchody Narodowego Święta Niepodległości oraz kształtowanie szacunku wobec polskich symboli narodowych. Takie akcje są bardzo ważne w wychowaniu dziecka i kształtowaniu jego postawy obywatelskiej i patriotycznej.

smart

LEGENDA O SMOKU WAWELSKIM

Legenda o Smoku Wawelskim

Pani Agnieszka Skorek odwiedziła nasze przedszkolaki, bibliotekarka opowiedziała dzieciom ,,Legendę o smoku wawelskim”. Do przekazania historii o ziejącym ogniem smoku przedstawiona w formie teatrzyku kamishibai zachwyciła dzieci. Maluchy z otwartymi buziami słuchały opowieści o strasznym smoku, który terroryzował mieszkańców grodu Kraka. Bezsprzecznie atrakcyjności przekazywanej historii dodawała magiczna drewniana skrzyneczka, z której co chwila wyłaniały się piękne ilustracje.

smart

WYCIECZKA NA ZABYTKOWY CMENTARZ ŻOŁNIERZY ARMII AUSTRIACKIEJ Z OKRESU I WOJNY ŚWIATOWEJ

W dniu 22 października dzieci z naszej grupy przedszkolnej wraz z wychowawczynią wybrały się na CMENTARZ ŻOŁNIERZY ARMII AUSTRIACKIEJ Z OKRESU I WOJNY ŚWIATOWEJ, celem uczczenia pamięci zmarłych. Dzieci wspólnie z paniami pomodliły się i zapaliły znicze na grobach poległych żołnierzy. Przedszkolaki mogły w ciszy, zadumie, posłuchać opowieści wychowawcy na temat przeszłości naszej ojczyzny oraz zapalić lampki. Spacer alejkami cmentarza był dla dzieci ogromnym przeżyciem, szły skupione i bardzo zaciekawione. W czasie wycieczki, dzieci poznawały tradycje, zwyczaje związane ze świętem zmarłych w naszej kulturze i religii. Zrozumiały też jak należy zachowywać się na cmentarzu, by nie zakłócać spokoju zmarłych i osób odwiedzających to miejsce.

Przejdź do treści